Hakkımızda

Tarımın doğduğu Mezopotamya’nın bereketli topraklarından insanlığa besleyici, güvenilir, yüksek kaliteli ürünler sunmak amacıyla üç nesil önce Şanlıurfa merkezli olarak kurulan Yiğit Group önce bölgesinde sonra ülke genelinde şimdi de tarım ve gıda sektöründe küresel bir marka olmak hedefiyle yoluna güvenli adımlarla yürümektedir.

Yiğit Group; istikrarlı büyümesini, doğru kararları hızlı alabilmesine imkan tanıyan kuralları tanımlı aile işletmesi şeklinde kurgulanmış işletme yapısına borçludur.  Kurulduğu günden günümüze aile geleneği şeklinde nesilden nesile aktarılan bilgi, deneyim ve güvenilir ticari ilişki ağları sayesinde tahıl ürünleri ticareti, depolaması, işlemesi,  pamuk ürünleri depolaması, ticareti ve bölgesinde bir ilk olan makarna üretimi ile en iyi bildiği sektör olan tarım ve tarıma dayalı sanayii sektörlerinde güçlü bir oyun kurucu olarak yer almaktadır.

Bölge ekonomisinin işletmeleri arasında; kurumsallaşma, insan kaynağı planlaması ve yatırımı, kaliteden taviz vermeyen kalite sistemleri gibi alanlara yatırım yapan ve önem veren öncü bir firmadır. Kuşkusuz Yiğit Group’u önümüzdeki yüzyıla taşıyacak güçlü etken yetişmiş insan gücü ve kurumsallaşmış iş modelidir.  Uzun yıllara dayanan piyasadaki güveni ve saygınlığı ile müşterilerine en iyi ve kaliteli hizmeti vermekteki bilinirliliği Yiğit Group’un en büyük sermayesidir.

Yiğit Group bünyesinde, 100.000 m2  toplam üretim alanı ile  Yiğit Tarım, Yiğit Agro, Yiğit Tohumculuk, Yiğit Tekstil, Urfa Yem Tekstil, Yiğit Makarna ve Yiğit Pamuk LİDAŞ şirketleri faaliyet göstermektedir. Yedi farklı şirket, 250’den fazla çalışanı ile faaliyetlerini sürdüren Yiğit Group, Şanlıurfa’nın topraklarında yetişen bereketli ürünleri önce tüm Türkiye sonra da Dünya ile buluşturmaya devam etmektedir.

Üç saygı, firmamızın temel kuruluş felesefesini oluşturur. İnsana, Doğaya, canlılara saygı büyüklerimizden öğrenip küçüklerimize aktardığımız şirketimizin varoluş felsefesidir. Bu nedenle Türkiye ve Dünyadaki nihai tüketicilerin daha sağlıklı ve daha güvenilir ürünler tüketmesi, ürünlerin yetiştirilmesinden, işleme süreçlerine kadar ekolojik ve sürdürülebilirlik ilkelerinin benimsenmesi, sadece insanların değil tüm canlıların güvenle tüketeceği gıdalar üretmek grubumuz için taviz verilmez bir hedef olarak belirlemiştir.

Türkiye başta olmak üzere diğer ülkelerdeki tarımsal gelişmeleri ve yenilikleri takip eden Yiğit Group tarım ve gıda sektöründe inovasyon peşinde koşmakta, hem kendi AR&GE ekibi hem de yöneticilerin yurt dışındaki yenilikleri yakından takip etmesiyle bölgesinde teknolojiyi ileri düzeyde kullanan bir firmadır.

Yiğit Gr0up her girdiği sektörde sosyal sorumluluk bilinci ile bölgesine, ülkesine pozitif katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Vizyonumuz; doğaya, insana ve tüm canlılara saygılı, sürdürülebilir, organik, son teknoloji kullanarak yenilikçi üretim yapan, küresel bir tarım ve gıda şirketi olmaktır.

Yiğit Group olarak 3 nesildir kendimizi geliştiriyor, üretiyor, her daim çiftçimizin yanında yer alıyor, bilgimizi paylaşıyor, ülkemize değer katıyoruz.

Müşterilerimiz, tüketicilerimiz, çalışanlarımız ve paydaşlarımızla bir bütün olarak, onların beklentilerini karşılamanın en iyi yolunun sürekli ve sorumlu büyüme olduğunu biliyor ve bu bilinç ile çalışıyoruz.

Faaliyetlerimiz

Yiğit Group’un yıllık 450.000 ton üzerinde işleme kapasitesine sahip tesislerinde, tahıl, bakliyat, pamuk ve yağlı tohum üretimleri yapılmaktadır.

Yiğit Group yerel ve küresel pazarlarda üretici ve çiftçiler ile işbirliği yaparak, çeşitli tarım ürünlerinin ekonomik ve uygun bir şekilde müşterilerine tedariğini sağlar.

Yiğit Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi; Sektör deneyimi ve tecrübeli kadrosuyla mısır kurutma&depolama, hububat tohum alım satımını gerçekleştirmektedir.

Yiğit Agro Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. 2018 yılında hububat ürünleri konusunda Lisanslı Depoculuk yapmak üzere Yiğit Group çatısı altında 40 yıllık sektörel bilgi ve üretim tecrübesiyle kurulmuştur.

Yigit Tohumculuk, dünya tohum üretiminde söz sahibi yerel ve uluslararası firmalarla güçlü bağlantılara sahiptir.