Hacı Ahmet Yiğit

Büyük bir vizyonla yola çıkan HACI AHMET DEDEMİZ; tüm başarılarımızın temelini oluşturmaktadır. Yaptıklarıyla bizlere büyük bir değer bırakmıştır.

Ticaret yolculuğuna ilk olarak Şanlıurfa Suruç merkezde 30 m2’lik alanda açtığı toptancılık ile başlayan DEDEMİZ, buradaki ticaretini güçlendirerek devam ettirmiştir. İnsanlara yardım ederek ve çevresine önderlik ederek büyüttüğü güçlü ilişkileriyle herkes tarafından sevilen bir kişilik olmuştur. Gösterdiği büyük çalışkanlıkla da ticarette hızla yükselerek büyük başarılar elde etmeye başlamıştır.

Ticarette büyük başarılar göstermeye başlayan HACI AHMET DEDEMİZ; işlerini sürekli geliştirmeye odaklayarak ilerletmiştir. Yaptığı güven dolu ticaretle herkesin takdirini toplayan DEDEMİZİN, en çok değer verdiği de kalite olmuştur. Asla ödün vermemiş ve her zaman en iyi ürünü insanlara ulaştırmıştır.

Suruç ilçesinde uzun yıllar gösterdiği başarılı iş hayatını çocuklarıyla da devam ettiren HACI AHMET DEDEMİZ, 1970 yılında tüm işlerini BABAMIZ HACI RAMAZAN YİĞİT’e devretmiştir.

Kendisine bize kattığı büyük değer ve kültür için şükranlarımızı sunuyoruz. Mekânı da cennet olur inşallah.


Hacı Ramazan Yiğit 

BABAMIZ HACI RAMAZAN YİĞİT, 1970 yılında DEDEMİZDEN aldığı şirketimizi daha da ileriye taşımak için hız kesmeden işlere koyulmuştur.

Aynı değerlerle kaliteden, güvenden ve gelişmekten ödün vermeden Suruç Mızar yolu üzerinde 180 m2 alanda ticarete başlayan BABAMIZ, sürekli olarak çalışmış ve büyük ticaret bağları kurmuştur. Çiftçilik ve hayvancılık sektörüne de girerek hızla işlerini geliştiren BABAMIZ; pamuk ve hububat alanında da isminden söz ettirmeye başlamıştır. Bunun yanında briket sektöründe de işlerini geliştirerek kendi zanaatını birçok bölgeye taşımıştır.

Faaliyet gösterdiği pamuk ve hububat alanını; daha da geliştirmek adına 1998 yılında Şanlıurfa OSB’de Çırçır fabrikasını kurmuştur.

Hem üretime hem de ticarete değer katarak ilerleyen BABAMIZ; tarım ve hayvancılıkta Şanlıurfa’nın ve bölgenin en önemli isimlerinden biri haline gelmiştir. DEDEMİZDEN aldığı mirası en hakkaniyetli bir şekilde büyüterek insanlara ekmek kapısı da sunan BABAMIZ; yardımları ve hoş sohbeti ve birçok seveniyle büyümeye devam etmiştir. Camii inşalarına yaptığı büyük yardımlar ve hayır işleriyle herkesin sevdiği bir isim olmuştur.

Kurduğu Çırçır fabrikasını daha da geliştirmek ve yüksek seviyelere çıkarmak adına Mersin Tarsus Yenice’de bir çırçır fabrikası daha kiralamıştır. İşleri ileri taşımak ve büyüttüğü değerin gelecek kuşaklara da aktarılması için burayı çocuklarına devretmiştir.

Bize bıraktığı aile kültürüyle şirketimize yön vermeye devam etmekteyiz. BABAMIZ bu büyük değer için şükranlarımızı sunuyoruz. 21.08.2021 tarihinde aramızdan ayrılarak hakkı rahmetine kavuşan BABAMIZA bu büyük değer için çok teşekkür ederiz.