Urfa Yem Tekstil

Şanlıurfa’nın önde gelen firmalarından olan Urfa Yem Tekstil Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi başta pamuk çırçırlama olmak üzere pamuk, tahıl, yem ve yağlı tohum, buğday, arpa, çavdar, yulaf, mısır, çeltik vb. ürünlerinin topraktan başlayıp sizlere uzanan yolculuğunda güvenli tarım ürünleri tedarik zincirinin tüm süreçlerini titizlikle yönetmekte, hasat zamanlarını dikkatle takip ettiğimiz bölgelerin en iyi ürünlerini güvenle sizlere ulaştırmaktadır.

Urfa Yem Tekstil üretim ve satıştaki işleyişini, iş ortakları ve üreticilerle kurduğu bağlarla güçlendirerek ülkemize ve bölgeye katma değer sağlamaktadır.

Yem üretim tesisi kurmak üzere Niğde OSB’deki 63.606,43 m² yüzölçümlü sanayi parselinin tahsisi yapılmıştır. Toplam yatırım bedeli 135 milyon TL olan bu tesiste 65 kişi istihdam edilecek ve aylık 10.000/ton yem üretimi yapılacaktır.

Tarımın doğduğu Mezopotamya’nın bereketli topraklarından insanlığa besleyici, güvenilir, yüksek kaliteli ürünler sunmak amacıyla üç nesil önce Şanlıurfa merkezli olarak kurulan Yiğit Gr0up önce bölgesinde sonra ülke genelinde şimdi de tarım ve gıda sektöründe küresel bir marka olmak hedefiyle yoluna güvenli adımlarla yürümektedir.