Yiğit Pamuk Lidaş

Uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve sahip olduğumuz bilgi birikimi ile çiftçimizin yanında yer alıyoruz. Çiftçilerimizin sorunlarını çözüyor ve kaliteli hizmet sunmak için çalışıyoruz. Beyaz altın pamuğun bölgemizde depolanması ve fiyat oluşumlarının adil olması için pamuk depolaması ve ticaretine yatırım yapmaya devam ediyoruz.

Pamuk sektöründe hizmet veren çiftçimizin ve ürün ticareti ile uğraşan tacirimizin, beklenti ve ihtiyaçlarını en doğru şekilde çözmek temel hedefimizdir. Ürünün doğru zamanda ve doğru fiyatla ticaretinin yapılması için hizmet vermekteyiz.

Depomuzda pamuk analiz ve sınıflandırma hizmetleri tamamen Türk sermayesi ile kurulan Yiğit Agro Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. tarafından yerine getirilmektedir.

Yiğit Agro Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.’ye teslim edilecek pamukların Bakanlık tarafından belirlenen kalite kriterleri ve ilgili mevzuat çerçevesinde kalite tasnifleri yapılmaktadır. Kalitenin belirlenmesi için teknolojiden faydalanıyoruz. Laboratuvarımızda Uster HVI 1000 pamuk test cihazı kullanarak testler yapıyor ve kalitesini kanıtlamış ürünlerin doğru fiyata alınmasını temin ediyoruz.

Yetkili sınıflandırıcı laboratuvarımız, uluslararası kalite değerleme derecelerine başvurarak ICA pamuk kontratlarına hakem laboratuvar olmayı hedeflemektedir.

Tarımın doğduğu Mezopotamya’nın bereketli topraklarından insanlığa besleyici, güvenilir, yüksek kaliteli ürünler sunmak amacıyla üç nesil önce Şanlıurfa merkezli olarak kurulan Yiğit Group önce bölgesinde sonra ülke genelinde şimdi de tarım ve gıda sektöründe küresel bir marka olmak hedefiyle yoluna güvenli adımlarla yürümektedir.

Yiğit Group bünyesinde, 100.000 m2  toplam üretim alanı ile  Yiğit Tarım, Yiğit Agro, Yiğit Tohumculuk, Yiğit Tekstil, Urfa Yem Tekstil, Yiğit Makarna ve Yiğit Pamuk LİSAŞ şirketleri faaliyet göstermektedir.