Yiğit Tarım

Merkezimizin bulunduğu Şanlıurfa başta olmak üzere bölgemizde yetişen yüksek kaliteli tahıl ürünlerin ve pamukların uygun koşullar altında depolanmaması nedeniyle hem ürünler kalite ve değer kaybına uğramakta hem de çiftçilerimizin ürünleri hak ettikleri değerden alıcılar ile buluşamıyordu. Bu sorunların çözümü için yola çıkan Yiğit Agro bölgemizdeki en büyük lisanslı depoları kurarak tarım ürünlerinin kalitesini korumaya ve katma değer eklemeye olan misyonumuzun bir aşamasın daha yerine getirmiş olduk.

Yiğit Agro Lisanslı Depoculuk A.Ş. 02.09.2019 tarihi itibariyle 25.000 ton lisans alarak faaliyete başlamıştır. Bölgemizdeki depo ihtiyaçları göz önünde bulundurularak 05.06.2020 tarihinde depolamaya 14.000 ton yatay depolama ilave edilmiş, 39.000 ton kapasiteye ulaşmıştır.

22.10.2021 tarihinde Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde 20.000 ton hububat ve 5.000 ton pamuk depolama için lisanslı depo yatırımına başlanmıştır.

Şanlıurfa başta olmak üzere, Eskişehir’de 25.000 ton kapasiteli ve Amasya’da 30.000 ton kapasiteli hububat lisansı şubeleri için gerekli izinleri alınmış, gerekli yatırım çalışmalarına başlanmıştır.

Tahıl ve pamuk depolamasına yatırımlarımız devam ederek çiftçilerimizin alın teri mahsüllerini hak ettiği şekilde onlar için korumaya devam edeceğiz.

 

Tarımın doğduğu Mezopotamya’nın bereketli topraklarından insanlığa besleyici, güvenilir, yüksek kaliteli ürünler sunmak amacıyla üç nesil önce Şanlıurfa merkezli olarak kurulan Yiğit Group önce bölgesinde sonra ülke genelinde şimdi de tarım ve gıda sektöründe küresel bir marka olmak hedefiyle yoluna güvenli adımlarla yürümektedir.