Yönetim Kurulu

Ömer Yiğit

Yönetim Kurulu Başkanı

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde dünyaya gelen Ömer Yiğit, eğitim hayatını tamamladıktan sonra 2009 yılında Şanlıurfa’da bulunan buğday pazarında ticaret hayatına başladı. Şanlıurfa’nın bereketli topraklarında yetişmekte olan hububat ürünlerini ülkemizin her tarafına tanıtmak için çalışmalarına hız vererek 2014 yılında Yiğit Tarım fabrikasının faaliyete alınmasını sağladı. Yiğit Tarım faaliyetlerinde sağlanan başarı ve yakalanan kurumsal kimlikle birlikte şirketin büyümesine öncülük etti. Bu sayede, Şanlıurfa çiftçisinin ihtiyacını karşılamak amacıyla 2018 yılında Yiğit Agro Lisanslı Depoculuk hizmete alındı.

Ömer Yiğit, ticaret hayatına başladığından beri hayal ettiği, Şanlıurfa’nın bereketli topraklarında yetişen ürünlerin Türkiye’ye ve dünyaya tanıtımı için Şanlıurfa’nın ilk ve tek makarna fabrikasının ilk adımlarını attı. % 14 proteinli makarna üretimi ile bölgede istihdamın artmasını, Şanlıurfa çiftçisinin ürünlerinin hak ettiği değeri bulmasını, ilk buğdayın anavatanı Şanlıurfa’nın nitelikli bir ürünle dünyaya tanıtılmasını  hedefledi.

Ticaret hayatında edindiği tecrübeleri sayesinde Yiğit Group’un stratejik büyüme planlarını geliştirilmesi ve uygulanması konusunda büyük katkılar verdi. Yapmış olduğu liderlik, takım çalışması ve işbirliğine verdiği önem sayesinde Yiğit Group’un gerek Şanlıurfa’da gerekse ülke çapında kısa sürede tanınmasına öncülük etti.

Ahmet Yiğit

Yönetim Kurulu Üyesi

Şanlıurfa‘nın Suruç ilçesinde dünyaya gelen Ahmet Yiğit çok genç yaşta iş hayatına atıldı. Özellikle bölgede yoğun olarak tarımı yapılan pamuk üzerinde uzmanlaştı. Uzmanlığı sayesinde 1998 yılında Şanlıurfa OSB’de açılan çırçır fabrikasına öncülük etti. Burada edinilen tecrübe ve kurumsal iş modeli sayesinde Şanlıurfa dışında da ismi duyulmaya başlandı. Neticesinde Mersin’de bir çırçır fabrikasının daha açılmasını sağladı.  

Pamuk, çoğu zaman belirli mevsimlere veya hasat dönemlerine bağlı olarak üretildiğinden, bu ürünlerin depolanması da önem arz etmektedir. Bölgede çiftçilerin bu yönde talepleri doğrultusunda Ahmet Yiğit 2022 yılında Yiğit Agro’nun pamuk ürünleri lisanslı depoculuk faaliyetine başlamasında önemli rol oynadı.

Pamuk ürünlerindeki derin bilgisini kullanarak başta Şanlıurfa çiftçileri olmak üzere ülke genelinde pamuk ticaretinde büyük operasyonlara dahil oldu. Pamuk endüstrisindeki gelişmeleri ve talep trendlerini izleyerek, Yiğit Group’un gelecekteki ticaret stratejilerinin belirlemesini sağladı. Tarımın doğduğu Mezopotamya’nın bereketli topraklarından insanlığa besleyici, güvenilir, yüksek kaliteli ürünler sunmak amacıyla çiftçilerle elele çalışmalarına devam etti.

Mahmut Yiğit

Yönetim Kurulu Üyesi

Şanlıurfa’da dünyaya gelen Mahmut Yiğit başarılı bir eğitim hayatından sonra 3 kuşak aile geleneğini devam ettirmek amacıyla Şanlıurfa buğday pazarında iş hayatına atıldı. Hububat (mısır,buğday,arpa) piyasasındaki gelişmeleri yakından izleyerek, Yiğit Group’un bu alanda söz sahibi olması ve operasyonlarını Şanlıurfa dışına taşımasında yardımcı oldu. Her türlü hububat alım ve satımında marka haline gelen Yiğit Tarım’ın ve devamında Yiğit LİDAŞ’ların kurulumunda, kurumsal yapıya kavuşmasında etkin rol aldı.

Hububat ürünleri, gıda endüstrisi, yem üretimi, un üretimi, alkollü içki üretimi ve daha birçok sektörde kullanıldığından sektörün yakın takibi önemlidir. Yıllar içinde edinilmiş tecrübesiyle Yiğit Group pazar stratejilerinin belirlenmesi, bu ürünlerin yurtiçi ve yurtdışı pazarlara tedariği, tedarik zincirinin sağlanması konularında önemli görevler aldı.

Hamza Yiğit

Yönetim Kurulu Üyesi

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde dünyaya gelen Hamza Yiğit, erken yaşlarda iş hayatına atılarak Şanlıurfa’ da bulunan buğday pazarında ticaret yapmaya başladı. Özellikle pamuk alanında edindiği derin tecrübelerin verdiği katkıyla Yiğit Group’un önce Şanlıurfa’da, daha sonra ülke genelinde duyulmasını sağladı. Böylece pamuk çiftçisinin alın terinin karşılığını bulması ve kaliteli ürünlerin dünya pazarıyla buluşmasına katkı sağladı. Şanlıurfa ve bölge çiftçisiyle Yiğit Group bünyesinde kurulan Yiğit Tarım, Yiğit Agro ve Urfa Yem’in kurulmasında  aktif olarak görev aldı.

Urfa’nın kaliteli buğdayıyla üretilecek olan bölgedeki ilk ve tek makarna fabrikasının kurulumu, %14 proteinli makarnanın üretim aşamalarının oluşturulması çalışmalarında aktif rol aldı. Bu sayede Yiğit Group’un, önce Şanlıurfa’da ve ülkemizde şimdi de tarım ve gıda sektöründe küresel bir marka olmak hedefinde önemli bir görev üstlendi.

Yiğit Group bünyesinde edindiği finansal görevlerle şirketin uzun vadeli finansal stratejilerini belirlenmesi, uygulanması ve yatırım kararlarının alınmasını sağlayarak finansal hedeflerin belirlenmesine liderlik etti. Bu sayede Yiğit Group’un istikrarlı büyümesinde ve kurumsallaşmasında önemli rol oynadı